Jotenkin tuo 9,8l/100km yhdistetty on hiukan liikaa vaikka nelivedosta onkin kyse.. kone siis 2,5l.
E: Vähäisimpänä kiinnostaa myöskin tehon lisäys, eli paljon ko.lastulla saa lisää tehoa?






Repee...Tuli kofeiinit näppikselle!aavee kirjoitti:Vanha toimiva kikka on laittaa viinipullon korkki sinne kaasupolkimen ja lattian väliin polkimen juureen.
Kulutus pienenee eikä maksa paljoa asentaa. Toteutuksen hintaan tosin vaikuttaa materiaaliksi hommatun viipipullon laatu


En kuvitellut yhtään mitään.. Siinäpä se onkin.jaki kirjoitti:No, heh heh. Tuollainen kulutushan on todella pieni nelikoksi. Mitä oikein kuvittelet, että se voisi viedä?
Lastutuksilla itse asiassa saadaan jopa sellaista tehoanllisää, jonka huomaa...90-luvun vehkeissä. Niissä, joissa ei vielä ole nakutuksentunnistusta. M54, uudemmista puhumattakaan, ei tule minkäänlaista tehonlisää, enkä polttoaineen kulutuksenkan putoavan.