Kiinnostaisi tietää kyllä hieman perusteluita miksi keskittävät spacerit on on huonot ja niillä saa ongelmia? Vai onkos tämä taas sellainen mielipide, että kun on ostettu ne halvimmat bilteman spacerit ja ei ole olleet hyvät niin kaikki spacerit on p*skoja. Vai se, että kaikki spacerit on huonoja.Ricracing kirjoitti:Keskittävät spacerit??? Luvassa ongelmia!ksiili kirjoitti: Voin kyllä sanoa, että ei ollut ihan helppo niitä 5mm keskittäviä löytää.
Ongelmia on varmasti luvassa sellaisilla spacereillä jotka ei keskitä.
Nuo spacerit periaatteessa ovat ihan sovitteet, kun ei tarvitse vanteeseen laittaa ainakaan mitään muovista sovitetta laittaa. Vaan tuo alumiininen spaceri toimii myös samalla sovitteena.
Nyt alkaa olemaan takana jo yli 3tkm noiden renkaiden ja spacerien kanssa ja ei ainakaan mitään isompaa ongelmaa tunnu niiden kanssa olevan.




