Itse tässä olen ajellut peruspenkillä jonkin aikaa ja sama ristiseläntuen puute alkaa rassaamaan.GiraFFi kirjoitti:Todella suureksi puutteeksi varuste osastolta alkaa muodostua ristiseläntuen puute. Oma fysiikka ei perus sport penkeillä anna ajella kuin max 1,5h kerrallaan. Tätä kun ei lyhyellä koeajolla huomannut ongelmaksi.
Kävimpä sitten marmorilta kyselemässä mahdollisuutta lisätä ristiseläntukea penkkeihin jälkikäteen, mutta eihän sellainen kuulemma onnistu... Pitää siis varmaan alkaa miettimään jotain irrallista tyyny ratkaisua tuohon ongelmaan.
Tuskin kukaan haluaa tilata omaa autoaan minulle sopivilla penkeillä ja ryhtyä vaihto hommiinVoisihan tuosta jotain maksaakkin, jos tämmöinen hyväsydämminen ihminen sattuisi löytymään
![]()
Kyselin myös marmorilta tuen lisäyksen hintaa ja vastaus oli että koko penkki menee silloin vaihtoon, eli ei oikein kiinnosta tuo vaihtoehto. Taitaa mennä tyynylinjalla loput ajelut. Jotenkin vain omituista että "premium" auton penkki on niin paska vakiona että joutuu tekemään erinäisiä tyynyvirityksiä että sillä pystyy ajamaan. Tosin alkaa tässä muutenkin valkenemaan se totuus että BMW:stä tekee premiumin pelkästään valittujen maksullisten lisävarusteiden määrä.




